Skip links

Proteesimine

Hammaste puudumist ei saa varjata. Hammaste arvu vähenemine ei ole ainult esteetilised probleemid. Hammaste puudumise probleem! Isegi ühe hamba puudumine võib viia hambarea täieliku deformeerumiseni. Kõrvalolevad hambad nihkuvad puuduoleva hamba kohale,vastasolev hammas vajub toe puudumise tõttu igemest välja.

Ebaühtlane koormus mõjub samuti halvasti hammastele ja lõualuule. Hambarea tõsised defektid võivad põhjustada seedelundite haigestumist. Hammastel on selline soov, et nad tahavad olla millegagi kontaktis.

Hammaste proteesimine – see on üks tänapäeva võimalustest kaotatud hammaste taastamiseks. Selle ravimeetodi mõte seisneb hammaste rea taastamises proteeside abil, närimisfunktsiooni ja esteetilisuse taastamises ja koormuse ühtlases jaotamises lõualuuliigesele.

Puuduvate hammaste asendamiseks on erinevaid võimalusi.

Proteeside tüübid:

Eemaldatavad proteesid: Seda tüüpi proteesimist kasutatakse siis, kui inimesel on jäänud vähe hambaid ja allesjäänud hambad üksi kogu närimiskoormust vastu ei pea.

Lamellproteesid: Valmistatud hüpoallergeensest plastikust. Eemaldatava proteesi alus kinnitatakse hammastele spetsiaalsete traatide (klambrite) abil. Kui hambad puuduvad täielikult, protees kinnitub igeme külge. Sellised konstruktsioonid tuleb öösel eemaldada ja põhjalikult puhastada.

Bügeelproteesid: Büügelprotees on suust eemaldatav protees, mis koosneb metallkarkassist.Konstruktsioon toetub osaliselt oma hammastele. Büügelproteesi eripäraks on see, et ta toetub proteesikandja suus olevatele hammastele ja limaskestale, kandes ühtlaselt mälumisest kanduvat koormust. Bügeelproteeside eemaldamine on vajalik ainult puhastamiseks.

Fikseeritud proteesid: Suust Mitteeemaldatavad Proteesid – Hambaproteesid jaotatakse konstruktsioonist sõltuvalt mitmesse suurde gruppi – (kroonid, sillad või hambaimplantaadid). Raviplaani koostamisel ja proteesitüübi valikul lähtutakse meditsiinilistest näidustustest ja patsiendi suuõõne seisundist.

Üksikud kroonid: Hambakroonid on valmistatud tehismaterjalist hambakujulised tehishambad.Kroon taastab hamba anatoomilise kuju, tagab restauratsiooni tugevuse mälumisel ja vastupidavuse murdumisele Hambakroonide paigaldamiseks peab olema säilinud piisav hulk oma hamba kudet. Mis tähendab, et igemesse jääb alles küllaldaselt struktuuri, millele on võimalik paigaldada hambakroon. Või paigaltatakse tehisjuurele.

Hambasillad: Hambasild ehk hamba sildprotees on konstruktsioon, mis asendab puuduva hamba, toetudes selle külgmistele naaberhammastele. Sildproteesiga kaasneb naaberhammaste lihvimine ja neile tehiskroonide paigaldamine.

Meie hambakliinikus hambasildade valmistamisel kasutatakse metallkeraamikat ja tsirkooniumdioksiidi.

Võimalus kasutada Haigekassa ravi- ja proteesi hüvitised. Hinnad vastavalt Haigekassa hinnakirjale (www.haigekassa.ee)

Tsirkooniumoksiidi kroon 390€
Metallkeraamiline kroon al. 295€
Valatud kroon 200€
Plastikust kroon 90€
Ajutine kroon 60€
Krooni tsementeerimine (meie/teine ​​kliinik) 30/40€
Kännu sakk (valatud tihvt) al. 100€
Akrüülist totaalne protees al. 390€
Akrüülist osaline protees 330€
Klambriga protees al. 690€
Elastne protees Deflex 450€
Eemaldada / paigaldada  hambakroon 40€

Kui on küsimusi, palun kirjutage meile

    Teenus: Proteesimine    Valige kliinik:

    Klõpsates nupule Saada sõnum, nõustute kasutama meie "Vormi" tingimusi ja nõusolekuküpsise kasutamist brauseris.