Skip links

Ortodontia

Ortodontiline kaperavi – Elainerid

Elainerid hammaste jaoks – innovatsiooniline meetod hammaste joondamiseks ja hambumuse parandamiseks , mille puhul kasutatakse tulemuse saavutamiseks plastmassist läbipaistavaid eemaldatavaid kapesid, mis asetuvad hammaste peale.

Elainerid võimaldavad lahendada mitmeid ortodontilisi probleeme , nagu näiteks vale hambumus, hammaste liigtäitmine või diasteem. Kaped on valmistatud spetsiaalsest bioloogilisest hüpoallergeensest materjalist, mis on kerge ja läbipaistev. Kaped on hammastel nähtamatud, mis võimaldab ilusa naeratuse saavutada ilma ebamugavust tekitamata ja igapäevaseid harjumusi muutmata. 

Elainerid ennetavad kaariese ja igemehaiguste teket ning aitavad paremini hoida ka suuhügieeni. Eemaldatavad kaped on patsiendisõbralikud , mistõttu muutuvad hambakaare korrigeerimisel üha populaarsemaks ja ideaalselt sobivad igale patsiendile. Hammaste sirgendamine ja hambumuse korrigeerimine elaineritega on ohutu , esteetiline ja kaaseagne lahendus tänapäevases ortodontilises ravis. Kaperavi on erakordselt täpne ja lihtne kasutaja jaoks. Ravi planeeritakse kompuuter-modelleerimise ja 3D skaneerimise põhjal.Ravi kestel patsiendile antakse mitu kapekomplekti , et arst saaks anda järgmiseks ravietapiks uue kapede komplekti ning jälgida korrigeerimise käiku. Elainerite läbipaistvus ja nähtamatus teeb need komfortseks ja populaarsemaks lahenduseks hammaste korrigeerimiseks. Elainerid on kõrgtehnoloogiline lahendus, mis on mõeldud alternatiivina breketitele.

Ortodontia valdkond ja elainerite tootmismeetodid arenevad pidevalt, pakkudes uusi materjale ja tehnoloogiaid ravi tulemuste parandamiseks. Elainerid aitavad patsiendil saada ideaalset tervet naeratust ning ühtlasi säilitada hammaste ja igemete tervist.

Me pakume kompleks ortodontiateenuseid elainerite kasutamisega :

 • konsulteerimine;
 • diagnostika ( röntgen, skaneerimine) ;
 • individuaalsete elainerite valmistamine.

Elaineritega hammaste sirgendamise käik:

 1. Diagnostika
 2. Suu digitaalne skaneerimine ja 3D modelleerimine
 3. 3D-mudeli presentatsioon patsiendile
 4. Elainerite komplekti valmistamine
 5. Ravi algus
 6. Korduvad visiidid
 7. Tulemuse säilitamine

Ortodontiline ravi – Breketid

Breketid on abivahendid mille abil saab muuta hammaste asendit. Tänapäeval kasutatakse täiskasvanute ortodontilises ravis suuremalt jaolt breketravi. Vastavalt ravile määrab ortodont Teile sobiliku breketid, mis oleksid Teile kõige mugavamad. Ravi nõuab enne breketite määramist alati ortodondi konsultatsiooni, et määrata ära milllist ravi suu vajab. Valehambumuse ravi on enamasti võimalik ainult mõlema hambakaare breketitega (nii ülemisel kui ka alumisel hambakaarel), ning ühe hambakaare breketraviga (ainult ülemisel või alumisel hambakaarel) on võimalik saada ainult esteetilist tulemust, kuid reeglina ei ole võimalik tekitada õigeid hammaste kontakte ja traumaatiline valehambumus jääb püsima. Siinkohal on oluline selgitada, et ainult ühe hambakaare breketravi esteetiline tulemus on vähem stabiilne ning ruumipuudus võib mingil määral taas tekkida.
Breketraviga seotud küsimuste puhul võite julgelt pöörduda meie spetsialistide poole, et nad saaksid Teile vastavat nõu anda ning täpsustada millist breketravi Teie hambad vajavad.

Me pakume kompleks ortodontiateenuseid elainerite kasutamisega :

 • konsulteerimine;
 • diagnostika ( röntgen, skaneerimine) ;
 • individuaalsete breketide valmistamine.

Elaineritega hammaste sirgendamise käik:

 1. Diagnostika
 2. Suu digitaalne skaneerimine ja 3D modelleerimine
 3. 3D-mudeli presentatsioon patsiendile
 4. Breketide valmistamine
 5. Ravi algus
 6. Korduvad visiidid
 7. Tulemuse säilitamine

Mis on müofunktsionaalne ravi ja selle eesmärk?

Müofunktsionaalne ravi on näo- ja suupiirkonna lihaste funktsioonide parandamisele suunatud ravi. Tasakaalustatud lihastöö tagab suu ja keele õige puhkeasendi ning neelamismustri, milledel on oluline roll näokolju, ülemiste hingamisteede ja hambumuse arengus.

Millised sümptomid viitavad müofunktsionaalsetele häiretele?

 • suuhingamine
 • hammaste krigistamine
 • atüüpiline neelamismuster
 • nõrk huulte toonus
 • hambumusprobleemid
 • pinged/valu näo- ja kaelalihastes
 • pöidla/huulte või põskede imemine
 • küünte närimine

Ravi eesmärk on:

 • kujundada nina kaudu hingamise harjumus
 • likvideerida suuga seotud halvad harjumused
 • korrigeerida keele talitlust
 • korrigeerida neelamismustrit
Konsultatsioon (3D pilt, skaneerimine) 50€
Korduv vastuvõtt 30€
Diagnostika (3D pilt, skaneerimine) 50
3D röntgeniülesvõte  45
3D skaneerimine 40€
3D korduv skaneerimine  20€
Individuaalsete elainerite valmistamine (1 kape)  75
Bruksismi kape 160€

Kui on küsimusi, palun kirjutage meile

  Teenus: Ortodontia  Valige kliinik:

  Klõpsates nupule Saada sõnum, nõustute kasutama meie "Vormi" tingimusi ja nõusolekuküpsise kasutamist brauseris.